Temat: Zmienne

Witam,
Mam następujący problem: po zalogowaniu się w trybie symulacji zmienne mają określony stan do pewnego momentu. W pewnym momencie zamiast np. TRUE/FALSE mam same nieustalone stany (3 pytajniki). Teoretycznie wszystkie zmienne powinny się ustalić na wstępie, więc czy ma to związek z jakimś ograniczeniem codesysa? Oznacza to, że nie mogę zadeklarować więcej zmiennych? (w załączniku screen)

Post's attachments

plc.jpg 41.11 kb,  

Nie masz uprawnień do pobrania załącznika z tego postu.

2

Odp: Zmienne

Zamknij wszystkie okna i pracuj na jednym coś dzieje jsię z transferem między sterownikiem a pc

3

Pracuję w trybie symulacji, tylko na 1 oknie, gdy przewijam myszką w dół to kilka dodatkowych zmiennych łapie swoje wartości, ale to max ze 4...

4

musiał byś pokazać całości tych funkcji morze wpadaja w stany nie ustalone

5

Tylko, że jak zamienię kolejnością jakieś zmienne, to zawsze kończy się wykonywać na określonym numerku, a 1 niżej jest już nieustalony stan bez znaczenia która zmienna jest która, więc na pewno nie jest to ten problem. To jest tak jakby pamięci brakowało i nie mogło się dalej wykonać.
Spróbuje cały program porozbijać jakoś i jak mi się w ciągu kilku dni nie uda to odezwę się ponownie.

6

w zakładce projekt masz funkcje wyczyści wszystko .Użyj tej a powinno pomóc funkcja ta czyści błędy kompilatora jak coś dzieje nie przewidzianego to z niej korzystam .