Temat: Codesys + EATON Panel XV-102 + Galileo

Witam.

Wszędzie szukam odpowiedzi na moje pytanie. Spotykam się z nim gdy wykorzystuje Panel XV-102 jako sterownik i wizualizację.

Wizualizację tworzę w programie GALILEO. Z poziomu Codesysa wgrywam firmware do panela. Do panela również wgrywam wizualizację z Galileo.

I teraz gdy wszystko to mi się powgrywa (oczywiście nie ma błędów i alarmów) wizualizacja na panelu strasznie mi muli. Co to znaczy. Gdy chce nacisnąć jakiś przycisk panel albo nie reaguje albo reaguje z bardzo dużym opóźnieniem.

Np. Na wizualizacji podświetlają mi się urządzenia, które pracują. Również na wizualizacji mam przycisk, który wyłącza te wszystkie urządzenia. Gdy nacisnę przycisk wyłączenia urządzeń - to urządzenia się wyłączają (w sterowniku widzę, że nie są wysterowane). Wizualizacja pokazuje, że urządzenia pracują.

Inny przykład: gdy chce zmienić ekran. reakcja trwa kilkanaście sekund.

Inny: Pokazuje wartość timiera. Nie pokazuje mi płynnie zmieniającego się czasu tylko skokowo (z różnym odstępem)

Nie wiem gdzie szukać mojego błędu:
- konfiguracja codesysa?
- konfiguracja Galileo?

Próbowałem tworzyć TASKI, które by i się wykonywały w jakiś odstępach czasowych.
Próbowałem zmieniać częstotliwość odświeżania zmiennych w Galileo - z fast na np. 2 sekundy.

Nic nie pomogło.

Czy ktoś może wie czemu się tak dzieje? Czemu wizualizacja nie przerabia mi kilkunastu obrazków?

2

Odp: Codesys + EATON Panel XV-102 + Galileo

wymieniasz wiele zmiennych  i w twoja wizualizacja jest dości rozbudowana jeszcze pytanko jki codesys 3 cz 2
a poza tym panele 102 są dość słabe o wiele lepiej to hula  na 300
na początek ogranicz ilosci zmiennych
jak masz dużo booli to składaj w tablice  trochę pomaga
potem taski ja nie potrzebujesz tak szybkich to trochę pozwalniaj i podziel zadania
ale niestety na twoje pytanie niema prostej odpowiedzi porostu ocierasz się o barierę sprzętową !!

3

Dziękuje za odpowiedź.
Używam codesys s z SP7. Ilość zmiennych moim zdaniem nie jest duża (ok. 350 zmiennych).

W tym momencie przerobiłem dużo booli w tablice tak jak poleciłeś. Usunąłem z GALILEO nieużywane tagi, pozmieniałem obrazki tak abym nie musiał korzystać z opcji "transparent" na obrazku. I teraz czekam na możliwość ingerencji i wgrania nowej wizualizacji.

Ciekawi mnie tylko jedna sprawa, że mamy projekty na XV102 z codesys 2 i SP3. Gdzie jest bardzo duża ilość zmiennych i duża ilość transparentności i nie widzieliśmy negatywnych skutków. Otworzyłem sobie nawet projekt i nawet nie było tasków. Jeśli to co zrobiłem nie pomoże to jeszcze spróbuje na SP3 przerobić.

p.s. Potrafil byś mi wytlumaczyć róznice pomiędzy opcjami w galileo: on demand, at startup i poling? Nie do końca rozumiem z dokumentacji. A jak mam ustawione alarmy na pooling 1s to przy kompilacji Galileo pokazuje mi WARNINGA.

4

r.srokowski z jakiej dokumentacji korzystasz?