1

Temat: KOMUNIKACJA MI4-110-KC1 Z XC201

Witam.podobno komunikuje się po sucomA,wgrałem bibliotekę sucomA i są same błędy.Mam opcję po Canopen ,może ktoś już to robił i pomoże w konfiguracji.

2

Odp: KOMUNIKACJA MI4-110-KC1 Z XC201

Sucom a był na starych moellerach "ps" i to nie pisało się z codesysa
jaki masz sprzęt i co robisz opisz!

3

Witam,
jeżeli masz w MI4 opcjonalny CANopen to tu masz wszystko:
ftp://ftp.moeller.net/AUTOMATION/APPLIC … n27i09.zip
pozdrawiam

4

Witam.
Mój sprzęt,XC201-C256K+5 modułó XIOC16DI i 2moduły 16DO.
Napisałem program do maszyny w LD.bo najlepiej mi to idzie.Panel Tekstowy ma wyświetlać stany awaryjne i inne pierdiłka.
Jak się uporam to napiszę jak poszło.
Dzięki.

5

a jaki mas panel ?

6

Panel MI4-110-KC1 Moellera

7

no fajnie ale z tego co ja pamiętam to do tego panelu można się podłączyć tylko po sukoma a ty masz cenopen to raczej nie gra sukom to stary protokół moellera
a co do panelu to też mieli swoje narzędzie mi4
chyba że coś się zmieniło bo pisałem na to z 6 lat temu
a te panele dedykowane były pod moellera ps one na platformie miały standardowo sukom

8

Witam.
Zgadza się tak mnie informowano tam gdzie panel był kupowany że po sucomiea ,po wgraniu bibliotek wychodziła kaszana ze sterownikiem.
Po zasięgnięciu języka u szpeców z moellera okazało się że tylko po kanie z plc typu XC100 i 200.
Oczywiście narzędzie do projektowanie panelu to mi4 szkoda że opis nie jast po polsku.
Po canie wgrałem biblioteki jest wszystko ok. ale w codesysie 2.3.5 a w 2.3.9pl mam problem,muszę jakoś poradzić sobie z bibliotekami bo nie widzi.No ale zobaczymy
przecież to człowiek rządzi a nie durna maszyna.

9

Witam.
Problemów ciąg dalszy,zamontowałem moduł Canopen w panelu-sterownik widzi panel ale brak reakcji.
W systemie panelu pokazuje PLC...COMM ERR 05 co to znaczy,może ktoś miał taki problem

10

Witam,
Polo... napisz konkretnie co masz... jaki moduł typ... z tego typu rozwiązań nie korzysta się codziennie!
najlepiej zwięźle: PLC > Panel > moduł CAN
wtedy będziemy próbowali pomóc...
pozdrawiam

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

11

morze pokaż ten soft obejrzymy a jaki masz plik eds?

12

Witam.
Połączenie jest ok bo online pokazuje true
Problem jest chyba w tym że FW panela jest 5.65 a oprogramowanie panelu 5.12 przy wgrywaniu pyta czy to wgrać.
Może źle przypisuję adresy które ma panel wyświetlić,niewiem jak to zrobić aby marker z plc np.%MX1.0 przypisać do MB1.
W programie mam MB1 AT%MB1:BYTE;w programie pokazuje przełączenie z 1 na 0 a na panelu nic nie wyświetla.

13

Panel MI4-110-KC1
Panel FW version 5.65
Controler CANopenHMI
FW driver version 4.07.

14

Witam.
Problem chyba tkwi w panelu bo program w plc pokazuje połączenie ,a gdy wypnę wtyczkę to jest false.
Połączenie na panelu pokazuje brak komunikacji.
W panelu zamontowany jest CANopen ZB4-507-IF1-HMI.eds
PLC ma nodeID1 a panel nodeID2.
WTYCZKĘ ZROBIŁEM SAM WG.RYSUNKU.MOŻE TAM COŚ JEST W ŚRODKU BO JEST OZNACZENIE TEGO DRAŃSTWA.ZB1-209-DS1 MOŻE TO JEST JAKĄŚ PRZYCZYNĄ

15

Witam.
Po wielkich bojach uruchomiłem to badziewie na  przekaźniku EC4P też nie chciało chodzic ale napisałem łącze can w języku CFC i poszło.
Teraz przymierzę się do xc200 też w języku CFC.Jaki będzie efekt to się podzielę.
Pozdrawiam.

16

Witam.
No niestety ale w dalszym ciągu falstart.Sterownik komunikację pokazuje że jest prawidłowa a panel brak komunikacji.Jest to zlośliwe.
Pozdrawiam.
Dalej siadam.

17

Witam.
Posiłkowałem się opisem NA140PL MOELLERA.Gdy w panelu wybieram kontroler CANopenHMI MOELLER to panel pokazuje brak komunikacji,ale gdy kontroler zmienię na sam canopen to panel ma komunikację.
Ale zmienne w panelu są TYPU INT32-1 itd.Niewiem jak przypisać zmienne w plc do tych INT32-1 bo mam np.MB1 AT %MX1.0:BOOL;.Błąd tkwi chyba w sposobie przypisania tychzmiennych INT w plc.

18

WITAM.
Chyba ten panel nie współpracuje z XC200 bo posprawdzałem wszystko jak w opisach i powinno chodzić a nie chodzi.W plc XC200 ustawione na master ,NodeID1,EDS ZB4-507-IF1-HMI(MI4netCANopenHMI).
MI4-HMI ustawione NodeID2,transnisja 125KB.Panel MI4-110-KC1 wpisane Controler CANopenHMI NodeID1 , Panel NodeID2,Panel pokazuje brak komunikacji miga dioda błędu komunikacji
choć plc komunikację pokazuje OK.Biblioteki wszystkie wgrane zmienne przypisane prawidłowo bo sprawdziłem ten sam układ na EC4P i chodzi.

19

Jeżeli współpracuje z EC4P to bez problemów powinien pracować z XC...

www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

20

Witam.
Może,ale w EC4P podłączyłem w wyjście z boku i odrazu led sygnalizacyjny pokazuje że jest komynikacja .W xc podłączam pod can i nic choć plc pokazuje że łącze jest a panel brak.
W systemie mi4 PLC com error 05.

21

Właśnie podłączyłem pod EC4P chodzi jak brzytwa komunikaty przypisane markerom pokazuje jak należy,komunikacja na panelu jest sygnalizowana prawidłowo W mi4 system pokazuje PLC COMM ON 05.
Wszystko działa jak powinno.W połączeniu z XC200 MI4 nie czyta markerów z XC200 ,brak połączenia z plc

22

Teraz podłączyłem do XC200 (plc pokazuje polaczenie że jest),panel MI4 plc-comm err 05 i miga led komunikacji.Może trzeba by było zaktualizować system w PLC,niewiem.

23

Od tego zawsze zaczynamy....
sprawdzamy jaka jest wersja firmware w sterowniku i w razie potrzeby należy aktualizować.
Cieszę się że się udało..
pozdrawiam:)

24

Witam.
Wszystko poszło,bład tkwił w doborze sterownika w trakcie programowania.Wybrałem jak zawsze XC-CPU201-EC256K-8DI-6DO to była błędne powinno być XC-CPU201-EC256K-8DI-6DO-V2.3.9.
I to była przyczyna.
POZDRAWIAM.
Dziękuję za uzyskaną od Kolegów pomoc.