Temat: Problem z załadowaniem biblioteki

Witam mam taki problem.
Do programu dołączyłem bibliotekę która obsługuje automatykę budynków i wykorzystałem bloczek FB_Light
zmienne zadeklarowalem jako:
PROGRAM MAIN
VAR
    aaa: FB_Light;
    wej1: BOOL;
    wej2: BOOL;
    wej3: BOOL;
    wyj: BOOL;
END_VAR

ale podczas kompilacji programu wuskakuje mi kilkaset błędów dotyczących wszystkich funlcji jakie zawiera ta biblioteka co robie nie tak?

2

Odp: Problem z załadowaniem biblioteki

prawdo podobnie masz za dużo bibliotek i nakładają się zmienne i bloki usuń co nie potrzebne i nakładające sie

3

Tak też zrobiłem od samego początku.
POszukałem na innym forum i znalazłem darmowe biblioteki, które mnie interesują no i znowu ten sam problem.
Ściągnołem sobie z

http://www.oscat.de/index.php?option=co … ;Itemid=33

oscat.lib 3.20 zawiera wiele funkcji do automatyki budynków no i znowu nic z tego.
Pisze że "?Przekroczono maksymalną liczbę modułów (<Anzahl>)! Kompilacja zostanie przerwana.? i aby zwiększyć tą ilość.
Mam TwinCat 2.11 i wybieram sterownik BX gdzie to mogę zmienić jeśli się da, nie potrzebuje tych innych funkcji ktore są w tej bibliotece ale ich się chyab nie da wywalić.
Cieżko coś zacząć z tym Beckhoffem.
Pozdrawiam.

4

prawdopodobnie masz za mało pamięci w sterowniku ale wszystkie te funkcje zrobione są na tych podstawowych
a wo gule jakie funkcje potrzebujesz i do jakiego sterownika

5

Mam sterownik BX9000 dopiero go poznaje z tymi bibliotekami zrobiłem tak, że ich nie wczytałem do projektu ale je otwarłem jako nowy wywaliłem to co mi nie potrzebne i zapisałem jako nowy projekt, narazie działa. Głownie zależy mi na funkcjach z działu Elektrotechnik, przycisku, załączanie i wyłączanie o określonych porach, jest tam od groma przydatnych funkcji.
Pozdrawiam
Rafał