1

Temat: CANOPEN i falownik omron V1000 z modułem SI-S3/V

Witam

Mam falownik omrona z modułem can SI-S3/V.
Problem jest w tym, że sieć CAN mam poprawnie skonfigurowaną. W Codesysie mam załadowany plik eds co spowodowało pojawienie się odpowiednich wejść i wyjść.
Rzecz jest w tym, że na wszystkich wejściach mam stan zerowy oraz falownik nie reaguje na przesyłanie do niego sygnału startu. W falowniku oczywiście mam ustawione, że jest "sterowany" przez sieć CAN.
Czy może ktoś w Was używał takiego falownika z modułem CAN?

2 (edytowany przez Andrzej 2011-04-18 11:15:20)

Odp: CANOPEN i falownik omron V1000 z modułem SI-S3/V

Witaj,
a jaki status ma urządzenie podgląd ->

pCanOpenNode[***].nStatus;

sprawdź czy jest połączenie.
no i dobrze by było wiedzieć na jakim PLC pracujesz

3 (edytowany przez lukbok 2011-04-18 12:12:07)

Witam

Pisząc, że mam sieć sprawną miałem ma myśli: pCanOpenNode[0].nstatus=5 oraz pCanOpenNode[0].EmcyMsg.pData[0]=0
Jak wyciągnę wtyczkę z can to dostaję błąd sieci CAN. Tak więc na 100% sieć działa
Sterownik to Easycontrol

Nie mam włączonych rezystorów zamykających sieć. Jednak wydaje mi się, że to w moim przypadku (30 cm sieci i niska prędkość) nie ma znaczenia ponieważ wtedy sieć zgłaszała by jakiś problem

4

Witam,
prawidłowa praca sieci to przede wszystkim wymiana danych, samo "świecenie" lampek to nie wszystko.
Ja sprawdziłbym zawartość słowa statusowego z falownika, jeśli nie ma wymiany danych to doszukiwałbym się (przy założeniu że Master jest OK) niepełnej parametryzacji falownika.
Rozumiem że nie masz możliwości podglądu (poza sterownikiem) co "się dzieje" w sieci.
Plik eds to: EDS_AFD_SI-S3_CANOpen_V8_3.eds ?
P.S. Terminatory powinny być zawsze !

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

5 (edytowany przez lukbok 2011-04-20 19:44:30)

Poprawną pracę sieci Can wnioskuje ze statusu pCanOpenNode[***].nstatus, a nie ze "świecenia lampek"
O to chodzi, że nie mam podglądu danych i nie mogę sprawdzić co tam "leci"

Oczywiście załadowany plik eds to EDS_AFD_SI-S3_CANOpen_V8_3.eds

Co do terminatorów to kolego Waldku jeśli ich nie mam to czy status sieci pCanOpenNode[***].nstatus będzie równy 5 czyli "node is in normal operation"?

W załączeniu mój przykładowy projekt

Pozdrawiam
Łukasz

6

Witam

Jest pewien postęp. Mianowicie usunąłem wszystkie PDO z odbioru i wysyłania. Utworzyłem nowy PDO (tylko jeden dla wysyłania i odbierania) do którego wrzuciłem wejścia (i wyjścia) mnie interesujące. I zaczęło działać.
Problem który obecnie się pojawił to rozbieżność wartości zczytywanej z falownika i pokazywanej na falowniku np. 28 Hz i 21 Hz.
Drugi problem to to, że wartości zczytywane z falownika nie są regularnie odświeżane.

Pozdrawiam
Łukasz

7

Witam

Problem całkowicie rozwiązany.

Ustawiłem cykliczne odczytywanie pakietów PDO i wartości są poprawnie odświeżane.
Pozdrawiam

Łukasz

8

Witam,
dzięki za info, cieszę się że się "udało"...
pozdrawiam smile

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl