1

Temat: Eaton(Moeller) EC4P-222 programowanie przez Ethernet

Witam Specjalistów,

O ile z pozornie bardziej upierdliwym zaprogramowaniem sterowników EC4P-221 przez RS232 nie miałem większych problemów, o tyle wersja EC4P-222 wyposażona w interfejs Ethernet strasznie broni się przed ustanowieniem połączenia.

Ze sterownika odczytałem adres IP, maska sieci się zgadza.
W easy Soft CoDeSys dodałem ustawienia połączenia:

http://obrazki.elektroda.pl/7240009900_1312977256.jpg

Po próbie "zalogowania" do sterownika dostaję standardowy komunikat o nieudanym połączeniu.

Co robię nie tak?

dodatkowe spostrzeżenie:
na pasku zadań mam ikonkę "kabel sieciowy odłączony",
kabel (kable) i komputer (kartę sieciową) mam sprawne bo sprawdzałem gdzie indziej. Sterownik nowy - prosto z pudełka.

Kable - używam standardowych kabli sieciowych - prostych.
W dokumentacji przeczytałem, że z 8 pinowego złącza "RJ45" piny 1,2,3,6 służą do połączeń Ethernet, a 4,5,7,8 do RS232. Sądzę, że gdyby 4 parowy kabel sieciowy miał tu kolidować to producent nie pakowałby dwóch interfejsów do jednego złącza.

Proszę o pomoc.

2

Odp: Eaton(Moeller) EC4P-222 programowanie przez Ethernet

połącz się przez słicza albo daj kabel krosowany nie wszystkie karty sieciowe nawet nowe gadają ze sobą bezpośrednio

3

Odp: Eaton(Moeller) EC4P-222 programowanie przez Ethernet

Switch'a akurat nie miałem pod ręką, router + zwykły kabel nie umożliwił połączenia w żaden sposób, ale próba z kablem krosowanym przebiegła pozytywnie. Po podłączeniu od razu zaświeciły LEDy przy złączu do programowania w sterowniku (wcześniej tylko się "tliły"), pingowanie potwierdziło wykrycie urządzenia, a CoDeSys zalogował się poprawnie.

Wielkie dzięki za pomoc! ;-)