Temat: Problem z Easy i XV

Witam od jakiegoś czasu walczę z podłączeniem wyświetlacza XV102D670TWR z EC4-200. Korzystałem z instrukcji Moellera ANEC4P_XVCCANOPEN_G i nic. Chodzi o to, że po skonfigurowaniu Easy i dodaniu biblioteki EC4netCANopenHMI na Easym dioda CAN świeci na pomarańczowo. W podglądzie online programu StatusxHMIStated jest false, co może świadczyć o przewodzie, xNodeGuardingStateOk jest false, co wg instrukcji świadczy o przerwanym przewodzie oraz bstatus sygnalizuje 0, brak uruchomionych usług. Jeżeli mówimy o przewodzie to zrobiłem go tak jak w schemacie. Po włożeniu RJ na wyjściu CAN w Easym z 120 ohm i i sprawdzeniu przewodu na pinach 2 i 7 od strony DSUB 9 przy wyświetlaczu miernik wykazuje połączenie i wskazuje oporność 120ohm. W konfiguracji Galileo ustawiłem Port CAN i MoellerXControlCanOpenHMI. Node ID również są ustawione na 1 i 2. W czym może być problem? Pozdrawiam.

2

Odp: Problem z Easy i XV

Witam,
jeżeli programowo wszystko masz ok.. to pozostaje: wtyczka z terminatorem w lewym gnieździe easyControl (patrząc od góry) wtyczka CANbusa w prawym
sprawdź czy odpowiednie piny w RJ są podłączone (była dokumentacja z odwróconą wtyczką). Podłączasz tylko pin 1 i 2.


http://www.forum.codesys.pl/foto/rj_can.jpg

3

Odp: Problem z Easy i XV

Faktycznie, zamieniłem piny i zaczął się komunikować, błąd w dokumentacji. Dzięki i pozdrawiam. Teraz walka ze zmiennymi zobaczę jak mi pójdzie.