1 (edytowany przez mark03 2012-01-09 23:08:00)

Temat: Inicjowanie funkcji z PLC

Witam

W panelu XV102 i programie Galileo są pewne funkcje specjalne. A przynajmniej w pomocy do programu Galileo jest wzmianka o ich istnieniu. Czy komuś udało się z poziomu programu PLC sterować panelem przy pomocy funkcji specjalnych?
W panelu i programie mam zdefiniowane "Control data block" i "Status data block"

control: ARRAY [0..7] OF WORD;
status: ARRAY [0..7] OF WORD;

"Show Systeminfo"
"Number of the Function" 136 (88h)

Wprowadzając numer określonej funkcji w 4-słowie kontrolnym oraz podając jej parametry w 5 słowie kontrolnym i ustawiając 14 i 15 bit w 3 słowie kontrolnym powinno się udać wywołać okno z informacjami o systemie na panelu XV.

Generalnie to Galileo to jakoś słabo opisany program, brak sensownych przykładów użycia poszczególnych funkcji.
Opisy jak dla mnie są bardzo lakonicznie i rozproszone.

2

Odp: Inicjowanie funkcji z PLC

Marudzisz trochę, wystarczy wczytać którekolwiek demo żeby zobaczyć poszczególne możliwości.
Jeżeli czegoś nie potrafisz.. pytaj lub ściągnij pdf-a z instrukcją i czytaj.
Poza tym możesz wziąć udział w szkoleniu programowania.
Większość funkcji możesz wywołać w następujący sposób: wstaw Function Key > wybierasz grupę i funkcję na dole okienka masz numer funkcji dec. i hex.
To pomoże Ci w zrozumieniu działania systemu
pozdrawiam i życzę sukcesu wink

3

Odp: Inicjowanie funkcji z PLC

Witam dziękuję za wszelką pomoc.

Mimo, że ciągle coś czytam to wiedzy nigdy za wiele. Z drugiej strony to dopadła minie wieczorna "pomroczność" i nie zauważyłem że nr słowa kontrolnego jest o 1 mniejszy dla definicji zaczynającej sie od array[0..]. Po drobnej zmianie cześć funkcji  zaczęła działać pozostałe są nie obsługiwane przez PLC zgodnie z opisem w pomocy.

Wywołanie funkcji przez klawisz "Function Key" ćwiczyłem już znacznie wcześniej ale brakowało mi możliwości wywołania z PLC.

Zastanawiam się jeszcze czy jest możliwość uruchomienia skryptu na panelu z poziomu PLC. Czy dla skryptów "Loop" można zrobić warunek if sprawdzający czy dany marker jest zerem czy jedynką?