1

Temat: Zapis danych

Witam.
Mam program, który archiwizuje mi pewne dane w tablicy ARRAY typu WORD. Tablica jest typu RETAIN. Niestety po wgraniu nowszej wersji programu tablica ta została wyzerowana.
Czy jest możliwość zapisu tablicy danych do jakiegoś pliku np na karcie pamięci?
Mam sterownik EC4P z kartą pamięci 128MB oraz XV102.
Da się to jakoś zrobić na tych PLC?

2

Odp: Zapis danych

tak służy do tego biblioteka file

3

Chodzi o bibliotekę SYSLIBFILE? A czy Control obsługuje tą bibliotekę?

Znalazłem jeszcze bibliotekę SysLibPlcCtrl.lib gdzie jest SysSaveRetains który zapisuje zmienne retain do pliku, ale coś mi nie działa. Wyrzuca mi błąd -1 przy zapisie- czyli "Nie można otworzyć podanego pliku ". Trzeba ten plik jakoś stworzyć na karcie?

4

tu to trenowaliśmy http://www.forum.codesys.pl/viewtopic.php?id=36
a co do biblioteki szukaj jej w katalogu lib_ec4p to na pewno będzie biegała ja często wykorzystuje tę funkcje na xv ale trzeba ja odpalać w osobnym prg i ustawiać task na niego bo wysypuje program
porostu procek nie daje rady i wach dog wywala

5

Znalazłem bibliotekę- EC_FILE.lib. Działa bez problemów. Jeszcze jedno pytanie- czy pod jedną nazwą pliku można zapisać kilka tablic czy muszę dla każdej tablicy tworzyć osobny plik?

6

zapisujesz tak na prawdę bajty możesz zapisać co chcesz ja robiłem pliki pod exela i txt 
tylko pamiętaj o tym ż zapisujesz stringi albo znaki asi

7 (edytowany przez Andrzej 2012-03-14 10:29:46)

rafuls napisał/a:

Znalazłem bibliotekę- EC_FILE.lib. Działa bez problemów. Jeszcze jedno pytanie- czy pod jedną nazwą pliku można zapisać kilka tablic czy muszę dla każdej tablicy tworzyć osobny plik?

Witam,

a ja mam problemy ;(, w XC200 robiłem zapis na podstawie tasków, a w EC4P nie mogę tego zrobić.
Może jakaś podpowiedź w tym temacie?
Muszę zdarzeniowo zapisać kilka wartości do pliku na karcie zewnętrznej EC4P.
z góry dziękuję za pomoc !

8

pomożecie ???

9

Witam

Taski  w EC4P chyba nie działają (zaznaczam, że nie wiem tego na 100%)
Masz PLC_PRG i z niego wywołujesz np podprogram do zapisu.
Ponadto w EC4P może być inna ścieżka zapisu.
Jak sterownik się nie wyrabia to trzeba zmienić czas cyklu np z 20ms na 30ms po przekroczeniu którego przechodzi w stop.