1

Temat: Zdalne połączenie

Właśnie siedze nad próbą zdalnego połączenia się z panelem xv100 z wgrana wizualizacją z Galileo.  Służy do tego Remote Server Remote Client i wszystko by było ok gdyby przy próbie zalogowania się kolejnego użytkownika, z innego PC, nie zrywało połączenia z pierwszym, a jest konieczność logowania kilku.
Próbowałem jeszcze z programem VNC. Ten działa podobnie, choć za jego pomocą można się łączyć np przez Androida, ale też tylko jeden klient.
Czy ktoś zna jakiś program aby można było do serwera podłączać kilku klientów?

2

Odp: Zdalne połączenie

Przetestowałem jeszcze Team Viewer. Niestety nie działa na WinCE. W nim można robić multisesje.

3

Witam

Tego problemu chyba nie przeskoczysz. Jednak masz inną możliwość. Stwórz wizualizację sieciową w codesysie. Dzięki temu za pomocą przeglądarki będzie można nawiązać kilka połączeń.

Pozdrawiam
Łukasz

4

Już próbowałem. Owszem połączenie z kilku PC działa ale muszę na tej wizualizacji wyświetlać wykresy i niestety tu pojawił się problem bo webserver nie do końca obsługuje wykresy- wizualizacja się zacina, wiesza. Podobno ten webserver tak ma. Jest kiepski w wyświetlaniu trendu. Podobno problem tkwi w Javie przez którą wizu jest wyświetlana w przeglądarce.

5

Witam

Powiem Ci szczerze, że ja używam trendów od 2 lat i naprawdę nie mam z tym problemów. Czasami nawet z 4 połączeń jednocześnie.

6

A na jakim sterowniku? Ja mam XV100

7

Ja XV-102-B5 (z PLC)

8

To ja mam taki sam. U mnie nie działa. Może coś źle robie.

9

Daj program

10

Za pomocą jakiego adresu próbujesz się połączyć? Masz javę zainstalowaną na komputerze z którego próbujesz się połączyć?

11

Mam jave. Normalna wizualizacja mi działa. Problem pojawia się tylko przy próbie przejścia do nowego okienka gdzie mam trendy. Wtedy wizu sie zawiesza.
Łącze się poprzez: http://xxx.xxx.xxx.xxx:8080/webvisu.htm.

12

Czy dobrze zdefiniowałeś zmienne trendów? Daj program to będzie nam łatwiej rozmawiać.