1

Temat: Recepty w zależnosci od zalogowanego usera

Witam wszystkich forumowiczów!

Zmagam się obecnie z Galileo a konkretnie z receptami. Posiadam Panel Xv102 z wbudowanym PLC.
Mój problem polega na tym:
- w wizualizacji zastosowałem logowanie, działa ono w ten sposób, że jest jeden administrator który dodaje nowych userów i nadaje im uprawienia.
- teraz musze stworzyć recpty, w taki sposób, aby każdy zalogowany user widział tylko swoje recepty i tylko je modyfikował.

Jesli miałbym z góry zaplanowana liczbe userów, mógłbym zrobić dla każdego usera inną maske z receptami. Jednak tutaj zastosowane jest rozwiązanie z dodawaniem userow przez administratora, więc nie wiem ile docelowo będzie userów.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc rozwiazać ten problem, czy Galileo pozwala na storzenie tego typu receptur? Ewentualnie moze w połączeniu z Codeysem jest jakaś możliwość?

dziekuje i pozdrawiam!

2

Odp: Recepty w zależnosci od zalogowanego usera

Witam,
w Galileo raczej nie ma szans, można by ewentualnie rozpatrzeć receptury w oparciu o CoDeSys z podparciem o ID usera z Galileo oczywiście.
Dość ciekawy i niespotykany problem jak na program przemysłowy.

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

3

Dziękuje za odpowiedz. Jeśli Galileo nie pozwala na tego typu operacje, to rodzi sie pytanie o sens panelu logowania w którym administrator tworzy nowe konta. W tym wypadku każde nowe konto niczym -poza nazwą- nie będzie sie roznilo od innych kont w danej grupie.

4

Aż tak źle to nie jest, zazwyczaj maszyna czy linia technologiczna posiada stały system sterowania w oparciu o receptury niezmienne od stanowiska czy nazwiska operatora.
Poziomy dostępu do nastaw urządzenia i zmian w recepturach można właśnie dokonywać przez system administracji użytkownikiem.
Od dostępu do podstawowych czynności do całkowitych zmian w działaniu wszystko powinno być wg hierarchii użytkownika.

5

Oczywiście, ze poziom dostępu realizuje się przez system administracji uzytkownikiem. Jednak podczas pracy na maszynie odpowieni użykownik może stworzyć nowego usera i przypisać go do jakiejś istniejącej grupy a tym samym nadaje mu uprawnienia tej grupy. Tworząć np 2 userów i przypisując ich do np grupa1, każdy z tych userów bedzie miał te same prawa. Dlatego w tym momencie byłoby logiczne gdyby możliwe było wraz z tworzeniem nowego usera tworzenie nowego okna receptur. Jest to ważne dla maszyn na których przeprowadzane są badania a receptury są zmieniane kilka razy na dzień przez różne osoby.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać to proszę o odp, jak narazie problem rozwiązałem poprzez stworzenie 20userow i 20 mask z recepturami.
dziekuje i pozdrawiam