1

Temat: Tani falownik z CanOpen

Witam
poszukuje taniego falownika z CanOpen alternatywa do LG SViC5  ma ktoś jakieś propozycje?

2

Odp: Tani falownik z CanOpen

Witam,
smv firmy Lenze, stosuję bez problemów...
http://www.falowniki.com/index.php?func … mp;act=exe

pozdrawiam;)

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

3

Omron z dodatkowym modułem canopen

4

W zasadzie jest dużo na rynku tego typu napędów, smd Lenze ma CANopen na pokładzie (zas. 3-fazowe), smv + moduł komunikacyjny,
z tańszych: Delta, chińszczyzną się brzydzę więc nie polecam.
Wszystko jest w sklepie z falownikami. smile
Do Lenze i ABB mam gotowe bloki FB CoDeSys.
pozdrawiam

5

a można by jakąś prezentacje albo bloki bo też szukam właśnie czegoś takiego trenowałem smv teoretycznie zrobiłem eds ale chodzi trochę nie przewidywalne konkretnie dziś pisze ofertkę na rozdzielnie i szukałem czegoś na can
macie morze smd 400v 5.5 kw

6

Witam
dzięki za propozycje a czy taka konfiguracja będzie działać?
Falownik ABB ACS355 z modułem CanOpen  oraz Moeller XV102

7

Jak najbardziej... moduł FCAN-01 + falownik
załączam pliki eds ze słowami kontrolnymi i statusu falownika
pozdrawiam

8

Witam
ma może ktoś plik EDS do Lenze SMD   W2SFA

9

mam  plik ESMDW200.EDS  komunikacja z falownikiem działa czyta Control Status i Output Frequency ale zadawanie Control Word i Frequency Setpoint nie działa w czym tkwi problem?

10

komunikacja jest w dwie strony działa zadawanie częstotliwości tylko jest problem z falownikiem nie startuje, z odczytu Control status
(Controller inhibit =1 ) reszta działa bez problemów
myślę że źle są skonfigurowane parametry falownika z grupy h  proszę o pomoc bo ma to pracować  u klienta pojutrze

11

Kiedyś to robiłem i działało bez problemu, a łączyłeś pin 20 i 28 ?
Tak chyba było realizowane zezwolenie na pracę.
Mogę jutro sprawdzić.

12

Zezwolenie na prace przez łączenie pinów 20 i 28 jest w konfiguracji parametru falownika C1=2 (sterowanie - zaciski,programowanie - Can ,monitoring - Can ) i taka opcja działa  ale mnie interesuje C1=3 czyli (sterowanie Can, programowanie Can i monitoring Can)
zgodnie z DTR falownika jeżeli Control Word = 0 powinien wystartować a u mnie jest zablokowany, cały czas 10 bit słowa =1
pytanie czy prawidłowo mam skonfigurowany Can w falowniku bo po wyjęciu wtyczki nie wywala błędu FC5 a zgodnie z DTR powinien

13

Byłoby bardzo dziwne gdyby mimo wszystko nie było zewnętrznego zezwolenia na pracę.
Sterowanie falownikiem przez sieć jest dopuszczalne ale tak czy siak zewnętrzny styk powinien dawać zezwolenie ze względu na bezpieczeństwo!
Zastosowanie takiego rozwiązania nie przeszkadza w pracy z siecią.
I dla mnie jest to logiczne, odkopałem taką ulotkę która była dołączona do pliku eds.
Ulotka w załączniku.

14

Zezwolenie na pracę z zewnętrznego styku ok. tylko że przy C=2 to sterowanie kierunkiem i resztą  też zewnętrznie i to jest już problem w danej aplikacji którą modernizuje

15

Po konsultacjach z LENZE problem rozwiązany błąd tkwił w wysyłaniu ramek
dziękuje za pomoc i zainteresowanie   

Problem całkowicie rozwiązany

16

@eco74, a możesz coś bliżej napisać o błędzie ramek ?
Być może pomoże to komuś w przyszłości.
pozdrawiam wink

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

17

Błąd był po stronie mastera, ramka była wysyłana raz jak nie było zmiany stanu Słowa Control 
ustawienie cyklicznej transmisji PDO rozwiązało problem 

pozdrawiam