1

Temat: CanOpen

Czy ktos stosowal protokół CanOpen?
Jak tak to na jakim PLC?

2

Odp: CanOpen

Witam,
pracuję na easyControl, XC100, XC200, panele z funkcją PLC MicroInnovation, Lenze przemienniki częstotliwości z modułem CAN, PLCDrive...
pozdrawiam

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

3

Ja pracuję z CANem na easycontrol, X100 oraz elementach firmy Wago, łączyłem się też z przetwornikami ciśnienia po sieci.

4

U mnie IFM, Moeller, Wago, SEW, wiele sensoryki różnych firm ale z falownikami ABB i Schneider nie udało mi się połączyć, być może miałem złe pliki eds.
łączę pozdrowienia

5

Jesli chodzi o Schneidera to moge pomoc. Mam wiekszosc najnowszych plików EDS. A falowniki laczyles z PLC Schneidera czy inne?

6

PLC w tym konkretnym przypadku to Wago, nie miałem wtedy zbyt wiele czasu na "zabawę" a mając wyjście analogowe w PLC, mogłem sobie odpuścić, ale mam dalej dostęp do tego urządzenia i w wolnej chwili (której zazwyczaj brak) chetnie zmierzę się jescze raz z próbą połączenia falownika po CAN.

7

Witam!

Dzialma na CANie z CANopen od ponad 8 lat, na sterownikach Intercontrol Digsy i kilku innych, tworze interfejsny do CANa, oprogramowanie, biblioteki, programy d konfiguracji i analizy sieci CAN.
W firmie jestesmy czlonkiem CiA (CAN In Automation)
pozdrawiam