Temat: Odczyt danych z przepływomierza za pomocą wejścia DI

Hej, chciałbym czytać impulsy z miernika przepływu cieczy w którym charakterystyka wygląda mniej więcej tak:

Level test pulse frequency (Hz) = (4.5*Q Q=L / min.)

U mnie przepływ to będzie max 650l/h czyli 48Hz, całkiem mało, przyjąłem ze taki przepływomierz daje impuls przez połowę obrotu turbiny, czyli dla 48Hz to będzie przez jakieś 0,4s
Standardowy moduł DI WAGO ma próbkowanie co 3ms to znaczy 0,003s, czyli bez problemu powinien mi taki impuls wyłapać. Jeśli będę odpalał program zliczający na sterowniku co 0,1s to powinienem zarejestrować i zliczyć takie impulsy.

I tu moje 2 pytania smile
- czy dobrze kombinuje ?
- bym był wdzięczny podrzucenie koncepcji jak napisać program zliczający który umożliwi mi pomiar przepływu w litrach godzinę.

2

Odp: Odczyt danych z przepływomierza za pomocą wejścia DI

48Hz to znaczy 48 impulsów na sekundę czyli 1000ms /40hz = 20,84 ms więc moduł powinien pokazać ale musisz jeszcze pamiętać o cyklu programu jak będzie za długi to nie zdąży wtedy musisz użyć tasków

3

Tak wiem smile mała pomyłka, zatem jeśli sygnał wysoki będzie przez 50% czasu obrotu turbinki to będzie trwał około 10,4 ms.
Właśnie chciałem użyć taksów i odpalać program co 5 ms z niskim priorytetem, no chyba ze o jakieś inne taki chodzi :-)

Czas trwania impulsu bedzie zawsze wielokrotnoscia 5ms + czas wykonania programu, jak to teraz najlepiej policzyć ?

4

napisz program a czas będziesz widział dodaj i mas .