Temat: Ładowanie zapisanego projektu

Witam , wsumie to mało miałem doczynienia z tym oprogramowanie i mam pytanko. Gdy odpalam projekt to w niektorych przypadkach jest tak ze normalnie sie projekt ładuje i znajduje biblioteki a w innych przypadkach jest tak ze gdy projekt sie otwiera to wyskakuje ze nie moze zlokalizować targetu "Error while reading target information" a gdy nacisne ok to wyskakuje okienko z napisem "Error while loading the PLC configuration! Desscription file for module "Module.Root" not found. " Prosił bym o pomoc , bo wsumie ma troche obiektów gdzie programy sa zapisane w codesysie

2

Odp: Ładowanie zapisanego projektu

Witam,
oznacza to że pliki projektowe programu zostały "zgrane" z różnych komputerów z różnymi ustawieniami katalogów.
Oczywiście da się to "ręcznie naprawić".
Najlepsza metoda przy przenoszeniu projektów to opcja: "Zapisz/wyslij archiwum"
pozdrawiam

3

no tak myslałem bo niektóre projekty udało mi sie tak własnie otworzyc poprawnie wskazując katalogi z lib czy pconfig ale nie których nie umiem znalesc.

4

A jeszcze pytanie jak go juz tak mam zapisane to musze go rozpakować i wskazac te foldery które sie utwozyły w tym archiwum ? czy jakos inaczej ?

5

Najlepiej przenieść nietypowe lub brakujące biblioteki czy pliki eksportu (.exp) jeśli istnieją w projekcie do własnych katalogów.
Proszę zwrócić uwagę że niektórzy producenci mają różne wersje bibliotek i czasami dobrze jest zachować"starocie".
pozdrawiam