1

Temat: Scrypty

Czy jest jakiś help do Galileo na temat pisania scryptów? W ogólnej zasadzie wiem jak je tworzyć ale chciałbym zrobić coś bardziej skomplikowanego i potrzebuje jakiejś instrukcji lub przykładów.

2

Odp: Scrypty

Na stronach Microinnovation są manuale do Galileo, ja korzystałem ze starszych wersji w pdf.
Ale oczywiście może być już wersja do 8.0
wink

3

Witam
Czy można w Galileo odczytać tag'a powiązanego ze znacznikiem M sterownika PLC Moeller easy 700? Nie ma problemu gdy znacznik jest ustawiony jako FAST ale wtedy nie można go wsadzić do funkcji w loop'ie. Jeżeli znacznik ustawimy na NO POLING wtedy możemy go wsadzić do funkcji w loop'ie ale Galileo nie odczytuje zmian tego znacznika (widzi tylko wartość jaką miał przy starcie pomimo że odhaczona jest funkcja ON DEMAND).
Czy jest jakaś fajna literatura albo przykłady demo dla Galileo, bo te w help'ie są bardzo suche, bez przykładów a na stonach Moellera bardzo bardzo ogólnikowe?
Leszek

4

Cześć

Kolego lsujat co masz na myśli pisząc o funkcji w loop'ie?

Łukasz

5

Witam
Chciałem przypisać wartość znacznika sterownika PLC do zmiennej bit. W skrypcie in loop wpisałem SetVar (pomoc1, znM4) gdzie pomoc1 to znienna do której ma być wpisany stan logiczny znacznika M4 sterownika PLC. Jak już wcześniej pisałem po kompilacji jeżeli znM4 jest ustawiony jako FAST wywala się błąd a jeżeli jako NO POLLING kompilacja przebiega pomyślnie ale Galileo nie odczytuje go.
Leszek

6

Cześć

Nie rozumiem dlaczego chcesz wykorzystać skrypt po to aby przypisać znacznik M do zmiennej bit.
Przecież możesz bezpośrednio stworzyć zmienną bit i w jej ustawieniach (tag-settings) w Address wskazać konkretny znacznik M easy700.
Dlaczego nie możesz tego zrobić w sposób który opisałem?

7

Witam
Na początku tak robiłem, bezpośrednio stworzyłem zmienną bit i w ustawieniach tag settings wskazywałem znacznik M. Chciałem aby Galileo w zależności od wartości znacznika podejmował dalsze działania (zrobiłem funkcję w loop;ie, if znM4=1 ....). Cały właśnie problem że Galileo nie czyta tej wartości więc pomyślałem że stworzę kolejną zmienną bit którą powiążę ze znacznikiem i może w ten sposób "oszukam" aplikację. Niestety nic to nie dało. Już tak kombinowałem, że jedynie udało mi się odczytać znacznik funkcją ReReadTag (znM4) ale występuje ona tylko w EventScript a nie w Script in loop i za pomocą Function key odpalałem "ręcznie" EventScript. To jedyny sposób a tak nie powinno być, odczyt musi być z automatu a nie ręcznie.
Pozdrawiam
Leszek