1

Temat: Programowanie XC200 przez internet

Witam, czy ktoś z was zajmował się zdalnym porgramowaniem sterownika Moeler XC-200 przez internet? Jeśli tak to jak należy skonfigurować sterownik oraz ustawienia w Codesysie do nawiązania połączenia?

2

Odp: Programowanie XC200 przez internet

co znaczy przez internet w sieci 1 grupy lan czy jakieś zdalne połączenia zmienne czy stałe ip

więcej danych a na pewno ci pomożemy

3

witam panów i ma pytanko o komunikacje on line miedzy panelem xv 200  a firma .
Mianowicie  maszyna stoi sobie w łodzi jest podpięta do sieci . Posiada panel operatorski xv 200
port ethernetowy .
Potrzeba jest matką....... i trzeba zmienić program bez wyjazdu do klienta
z naszej firmy wychodzi stały adres ip a o sieci klienta wiadomo tyle ze ma fire walla   w krakowie
I co dalej ?   Prosze o pomoc. Z góry dziękuje

4

Witam,

sam tego nie zrobisz... potrzebne wsparcie od administratora sieci w firmie gdzie znajduje sie panel...
z Twojega IP przekierowanie poprzez internet na przekazany IP Klienta z przekierowaniem na IP XV200...
inaczej sie nie da... chyba że przypisanie IP Klienta bezpośrednio na panel (zmiana IP w panelu)

pozdrawiam

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

5

Dziękuje kolego za info.
mam wejściowe IP klienta , mam również IP wbite na panelu jest przekierowane podobno z wejsciowego  IP klienta.
Administrator  przekierowal mi port 22 czy podobny żebym podejrzał pliki przez FTP.ale nie działa
resetuje połączenie z serwerem.

Xsoftem sie połączyć tez nie mogę.Mam przekierowany port 1200.
Może jeszcze jakieś nastawy są?
Może czegoś ktoś nie ustawił jeszcze tylko kto?
pomocy......

6

dodam jeszcze że wszelkie komendy PING na adres wejściowy firmy nic nie dają

7

widzisz ja to rozwiązałem inaczej i trochę uniwersalnie
przede wszystkim w ten sposób twój panel będzie w sieci wystawiony na zewnątrz 
i co z hakerami
ja urywam technologi vpn
stawiasz 2 rutery a miedzy nimi zestawiasz łącze vpn jest to szyfrowany tunel który przebija się przez inne rutery
w niektórych firmach  ta usługa jest zablokowana  ale to okoł 5% całości
i pyzatym w sieci nikt cie nie widzi
tylko jedno urządzenie musi mieć stałe ip ii wystawione
ja porostu u kolegów postawiłem ruter w serwerowni ja z nim  się łącze a panele same podtrzymują połączenia przez swoje rutery
i śmiga ja w ten sposób zapiłem zaranie 12 sztuk
ja na serwer na stałym ip postawiłem driteka a na stacjach blecboxy  1 kosztował około 500 a 2 80zl ten 1 jest 1 a następnych morze być 32 szt
i tak to biega 2 lata nie narzekam i jest to kompleksowe
z wystawiania nie polecam system w panelu leci 2 razy mi się wbili i miałem dość ten sposób polecił mi kolega sieciowiec i pomógł skonfigurować

8

i nic i nic i zero
każdy mówi że swoje sprawdził a nie działa.................

9

widzisz przerabiałem ten problem  porty 80 22 1200 n tcp utp chodzi ale i tak po 3 dniach uwalili mi system na panelu musisz doprowadzić z informatykiem do tego żebyś pingował cie bez problemów z kompa 
i dlatego jk masz informatyka a jeszcze lepiej sieci-owca nich zestawi ci vpn
ten sposób pokazuje wszystkie porty i nie ma możliwości  wbić się z zewnątrz na nie
poza tymi 3 portami jest jeszcze kilka ale już nie pamiętam u mnie vpn załatwia sprawę

10

Witam,
gregory opisz problem i prześlij go na adres: info@psa.pl
spróbujemy go rozwiązać i opiszemy później to na forum...

pozdrawiam

11

Noi chodzi

Poszło po VPN podobno (nie robiłem tego ja ,ale kolega dokończył, ja sie poddałem)  bo tak gdzieś coś blokowało ale gdzie to nikt nie wie(nawet kolega).

Ale tamat zamierzam drążyć i dowiedzieć sie wszystkiego.

12

i jak poszedł vpn ?

13

vpn poszedł bez problemów chodz czasami obcina komunikacje ale to nie jest problem
dziękuje wszystkim  za pomoc