1 (edytowany przez greebqmaster 2013-07-26 11:00:00)

Temat: Integracja z modułami Wago

Witam wszystkich!

Pracuję w firmie zajmującej się inteligentnymi budynkami i ostatnio spadło na mnie zadanie zintegrowania modułów Wago 750-842 oraz 753-646 z KNX'em i zaprogramowanie ich z poziomu CoDeSys'a.

Brzmi tak:
"- ściągnij CodeSys Moeller Demo
- ściągnij biblioteki Wago 750-842
- ściągnij bibliotekę modułu Wago KNX TP

- potrzebujemy zrealizować prostą funkcjonalność włączanie z KNX wyjść WAGO, odczyt stanu wejść WAGO"

To już drugi dzień jak przemierzam odmęty Internetu w poszukiwaniu bibliotek (czy, do czego zdążyłem jak na razie dojść, targetów), dzięki którym mógłbym zintegrować środowisko CoDeSys z tymi modułami, ale z tego co widzę, to na wago.pl/us/com wspierają wszystko, tylko nie CoDeSys'a. Z Waszej strony też nie mogę skorzystać (a widziałem jakiś plik z bibliotekami), bo nie mogę uzyskać dostępu od admina (czekam na hasło)... W związku z tym mam do Was kilka pytań:

1. Czy istnieją ogólnodostępne biblioteki/targety do sterowników Wago z serii 750 do CoDeSys'a?
2. Jak w ogóle wgrywa się jakiekolwiek biblioteki do tego programu?
3. Jeśli Ad.1 brzmi "Nie", to jaki jest względnie najtańszy sposób zintegrowania tych sterowników z KNXem?

Wielkie dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi i pozdrawiam!
greebqmaster

2

Odp: Integracja z modułami Wago

nie potrzebujesz biblioteki ale na początek eds do wago znajdź codesysa wago !!!

3

Witam,
firma Wago używa "czystego" oprogramowania CoDeSys, żeby połączyć się ze sterownikiem potrzebujesz targety do sterowników -> zakup w Wago
Biblioteki w bardzo dużej ilości, są do pobrania na stronach Wago (również na stronie .pl)
Być może będziesz też potrzebował oprogramowania do konfiguracji I/O: WAGO-I/O-CHECK -> zakup w Wago
w przypadku wątpliwości polecam kontakt z firmą Wago, na pewno pomogą !
pozdrawiam

4

Witam,

Dziękuję za odpowiedź, udało mi się zainstalować biblioteki w wersji demo. Wystarczyło pobrać WAGO I/O PRO, co trochę zmyliło mnie z tropu. Jakkolwiek jestem świadom, że będzie trzeba zakupić licencję, mam dwa pytania:

1. Jakie są ograniczenia wersji demonstracyjnej targetów WAGO? Nie mogę znaleźć tego na ich stronie, jedynie czasem natknę się na jakimś forum wzmiankę, że można przeprowadzić tylko symulację, czy wgrać program do pamięci ulotnej.

2. Jakie (orientacyjnie) są koszty zakupu takich targetów?

Pozdrawiam,

greebqmaster