Temat: Funkcja z dynamiczną ilością inputów

Witam,
Czy ktoś mógłby mi udzielić odp. na takowe pytanie,
Czy jest jakiś sposób aby stworzyć funkcję(blok) w którym ilość inputów byłaby możliwa do modyfikacji w sposób dynamiczny ? Tak jak odbywa się to w blokach logicznych (OR,AND,XOR) lub arytmetycznych (MUL,DIV)

Przykład mam na myśli takowy, że miałby być to blok do obsługi wydarzeń alarmowych czyli ilość źródeł alarmu jest dynamiczna, a stałe jest dodatkowo wejście pt alarm mute.
Wyjścia takiego bloczku są 2 - jedno to lampka która swieci zawsze jeżeli którykolwiek alarm jest aktywny oraz wyjście na dzwonek alarmowy, który uaktywnia się, gdy wejdzie jakiś alarm, wycisza się gdy wcisniemy alarm mute, lecz aktywuje się znów gdy wejdzie dowolny inny, nowy alarm.

2

Odp: Funkcja z dynamiczną ilością inputów

jeśli chodzi o drugą części pytania to niema najmniejszych problemów .
a co do początku co znaczy dynamicznie podczas cyklu ?
też można ale trzeba zrobić Taski .
po prostu musisz użyć R_trig , F_trig  i set ,reset 5ięć minut i miga

3

Jeżeli chodzi o drugą część to sobie oczywiście poradziłem :-) Chodziło o waszą pomoc w pierwszej części zagadnienia. Pisząc dynamicznie mam na myśli taki sposób, żeby ilość inputów podczas edycji programu  (w którym blok już występuje) mogła być modyfikowana dynamicznie bez konieczności edycji kodu wewnętrznego wspominanego bloku - tak jak odbywa się to w bloczkach ADD- niezależnie od tego ile dam inputów on wie w jaki sposob ma dodawaćdo siebie liczby (ile by ich nie było).

4

niestety ty jak tworzysz bloki to sztywno określasz in i out , ja nie znam sposobu na niezależne popisywanie wejści w zdefiniowanym bloku ale nie potrafię sobie wyobrazić jak to zrobić nawet w mało skomplikowanym blokiem przecież taki blok musiał by byc niezwykle prosty i nie skomplikowany ewentualnie na etapie pisania jego musisz to przewidzieć ja robiłem coś takiego że pisałem bloki które można łączyć kaskadowo