1

Temat: Smartwire-DT

Witam

Jak wiadomo Moeller w swojej ofercie mam sieć typu Smartwire-DT. Jest ona dedykowana to łączenie elementów wykonawczych (styczniki, przyciski, lampki itd) w jedną sieć.
Ostatnio miałem możliwość wykonania szafy właśnie z taką siecią. Na początku byłem pełen obaw jak to będzie działać. Jednak okazało się, że wszystko spasowało idealnie. Do sieci Canopen którą miałem w szafie dodałem moduł EU5C-SWD-CAN. Do niego podłączyłem wszystkie styczniki właśnie pod smartwire. Moduły stycznikowe smartwire mają dwa wejścia. Do jednego z nich podłączyłem termiki silników. Dzięki temu w programie mam bity do sterowania stycznikami oraz bity z termików. Ze względu na to, że styczników miałem 17 zaoszczędziłem wyjścia cyfrowe i wejścia (termiki).
Polecam

2

Odp: Smartwire-DT

weszły już moduły z sprawdzaniem prądu 1-100% 8 bitów  i wyliczaniem temperatury silnika poza tym panele xv-100 mają wyjście tej sieci

3

Panel XV100 nie mają interface sieci smartwire

4 (edytowany przez marcin_kr7 2011-08-10 20:08:37)

ale właśnie wyszła taka wersja
Article no.         Description         Additional interfaces
153525         XV-102-E6-57TVRC-10         SmartWire-DT, RS485, CAN
153526         XV-102-E8-57TVRC-10         SmartWire-DT, RS485, Profibus
na razie są dostępne tylko 2 wersje
tu jest więcej
http://www.microinnovation.com/en/deskt … 5_view-404

5

Tak, powinny już być w ofercie handlowej.
Niestety bardzo słaba jest informacja na stronach Eaton Polska (www.moeller.pl). Jak widać ostatnia aktualizacja na stronie była w maju.
pozdrawiam

6

po ostatniej aktualizacji cennika pojawiły się panele z Smartwire-DT so to panele  od 3,5 cala do 7 cali z sieciami can lub profibus

Czy ktoś z was już zaczął współpracę z SmartWire-DT tak na poważnie ??

Czy ktoś z was już pisze programy z jego wykorzystaniem ??

Czy wiecie gdzie szukać jakiś informacji odnośnie bloku funkcyjnego SWD_PKE