Temat: Wizualizacja web bez sterownika

Witam wink,
dopiero co zaczynam swoją przygodę z CodeSys i nie jestem obeznany w temacie, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Jak widnieje w temacie, nie posiadam sterownika jednak chciałbym uruchomić wizualizację web. W tym celu, stworzyłem prosty program w CodeSys składający się z jednego wejścia i jednego wyjścia(w celach testowych) oraz prostą wizualizację: 2 prostokąty, jeden jako 'przycisk' wejściowy, drugi powiązany ze zmienną wyjściową, który zmienia kolor po załączeniu. Skompilowałem program odpaliłem symulację i wszystko działa jak powinno. Od razu przeszedłem do tworzenia wizualizacji web.
Z racji iż nie posiadam sterownika, odpaliłem emulator PLCWinNT(screen w załączniku), ustawiłem parametry transmisji(screen w załączniku) i po wykonaniu operacji logowania wszystko połączyło się poprawnie.
Na sam koniec odpaliłem CoDeSys WebServer(screen w załączniku) i spróbowałem uruchomić wizualizację w przeglądarce. Niestety przeglądarka zwraca błąd że nie może połączyć się z serwerem lub wyświetla białą stronę.

Szukając rozwiązań w internecie sprawdziłem wersję Javy, wspieranie HTML5 przez przeglądarke, niestety bez efektu. Oczywiście opcja WebVisualization w TargetSettings jest zaznaczona.
Spotkałem się również z poradami dotyczącymi zmian w plikach konfiguracyjnych, jednak kompletnie nie wiem o co chodzi. Z kolei czytając pomoc nie znalazłem odpowiedzi(być może źle szukałem wink ).
Dodam iż używam niepełnej wersji oprogramowania, jednak szukając w internecie wyczytałem że taka wizualizacja jest możliwa.

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z takim problemem lub wie jak go rozwiązać ?
Z góry dziekuje za pomoc.

Post's attachments

Screen1.PNG 30.54 kb,  

Nie masz uprawnień do pobrania załącznika z tego postu.

2

Odp: Wizualizacja web bez sterownika

witaj
poszukaj tutaj:
http://www.wago.com/wagoweb/documentati … 00_2en.pdf

pozdrawiam