Temat: MXPro - zmiana kodowania

Witam, chciałbym stworzyć wersję programu, która umożliwiłaby mi przechowywanie w stringach znaków z cyrlicy i następnie przesyłanie tego do wizualizacji w Galileo. Czy jest możliwa zmiana kodowania w MXPro, tak abym mógł używać cyrlicy?

2

Odp: MXPro - zmiana kodowania

Witaj...
bezcelowe... nie prześlesz zmiennej string do Galileo...
pozdrawiam

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

3

Jak to? Przecież mam stworzony program, który wyświetla stringi zdefiniowane w MXPro - i mogę je na bieżąco modyfikować - efekt jest widziany bezpośrednio na panelu.

4

Witam,
więc się nie zrozumieliśmy, co innego jest przechowywanie w stringu tekstu a co innego jest przesyłanie z PLC do HMI...:)
pewnie chodzi Ci o to ze wykrzacza się cyrylica pobierana ze zmiennej string...
przestaw w tag-settings format kodowania z ACSII na Unicode i po bólu
lepszym rozwiązaniem jest dołożenie drugiego języka i podmiana tekstów
pozdrawiam

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

5

Zrobiłem tak jak mówiłeś - zmieniłem z ASCII na Unicode w Galileo i jest jeszcze gorzej. Zamiast krzaków mam prostokąty wyświetlane na panelu hmm.
Jeśli chodzi o długość stringów, to w MXPro zdefiniowałem String( 10 ), a w Galileo String( 21 ). Może tutaj jest problem.

6

Witam,
ciekawe w jaki sposób przesyłasz string z PLC do HMI ??? Za tego co wiem możesz definiować tekst w panelu i wyświetlać go wg np. bitów z PLC. Wykonywałem dwujęzyczną aplikację z cyrylicą i działa bez problemu (z metodą tak jak opisywał Waldek).
smile

7 (edytowany przez chrisdot 2010-11-03 13:49:39)

Najpierw tworzę program w MXPro. W tym programie mam zdefiniowane zmienne typu STRING. Następnie eksportuję plik symboli.
Kolejnym etapem jest uruchomienie Galileo, stworzenie nowego projektu i w polu zmiennych importowanie pliku symboli z MXPro. W ten sposób zmienne z MXPro mam już w Galileo. No i teraz rysuję sobie pola które wyświetlają mi te zmienne i jest jak opisywałem powyżej.

Widzę, że nie wspominałem tego wcześniej - mój panel ma PLC i HMI w jednym. To jest XV100 B6.

Mój problem jest taki, że na panelu wyświetlane są na raz teksty zdefiniowane w zmiennych:
- tylko w Galileo
- w MXPro i w Galileo

Te teksty które są tylko w Galileo wyświetlają się poprawnie. Niestety teksty będące w zmiennych Galileo-MXPro wyświetlają się niepoprawnie.
Czy wszystko jest zrozumiałe?