1

Temat: Panel XV102, historia trendów

Obecnie w wizualizacji (codesys, sieciowej) używam trendów online. Jednak chcę wykonać historię trendów. Przy czym chcę aby dane pomiarowe były przechowywane w pamięci wewnętrznej panela.
W związku z tym dodałem trendy zaznaczając "historia". W "wizualizacji systemu docelowego" zaznaczyłem parametr "Zapis danych trendów w obrębie sterownika". Jednak aby to działało przeczytałem, że musi być również aktywowany parametr "Wizualizacja elementu docelowego". Jednak ja tego nie mogę zaznaczyć ponieważ powoduje to, iż wizualizacja codesysa "przykrywa" na panelu wizualizację stworzoną w Galileo.
Próbowałem użyć funkcji "Zapobiegaj pobieraniu plików wizualizacji" jednak to nie przyniosło efektu.
Ktoś z Was ma jakiś pomysł?

2

Odp: Panel XV102, historia trendów

Witam,
Rozumiem że są dwie wizualizacje, tworzona w CoDeSys-ie i panel z runtime Galileo.
Nie bardzo rozumiem wypowiedzi : "wizualizacja codesysa "przykrywa" na panelu wizualizację stworzoną w Galileo"
Są to dwie różne aplikacje ! Może jakiś zrzut ekranu ?
może napisz coś więcej...
smile

Cokolwiek coś robisz, zawsze ktoś Ci pomaga...
www.falowniki.com - www.codesys.pl - www.psa.pl - www.directautomation.eu - www.szr.pl

3

Witam

Tak, są dwie wizualizacje. Jedna napisana w codesys i która ma być widoczna tylko przez sieć - jak połączę się przez ethernet. Druga napisana w Galileo, a która ma być widoczna bezpośrednio na panelu. Jeśli zaznaczę opcję "wizualizacja elementu docelowego" to po uruchomieniu panela na jego ekranie jest prezentowana wizualizacja stworzona w codesysie, a nie w galileo. Jeśli nie jest zaznaczona to opcja to przez sieć widzę wizualizacje napisaną w codesysie, a lokalnie na panelu stworzoną w Galileo ale wtedy nie mogę skompilować programu z opcją "zapis danych trendów w obrębie sterownika".

4 (edytowany przez mark03 2011-09-26 16:20:08)

Witam
Oprócz ustawień Target settings są jeszcze inne.

Proponuję w głównym oknie programu przejść do zakładki "Visualizations" a tam zaznaczyć domyślną wizualizację "PLC_VISU" i kilknąć prawy klawisz myszki i wybrać "Object Properties".
Pojawi się poniższe okno gdzie są zaznaczone opcje Use-As:
Web-visualization
Target-Visualization